Ako odmenu za Vašu vernosť Vám ponúkame 10% zľavu na ďalší nákup. Staňte sa členom vernostného klubu.

Obliečka na vankúš zo 100% Tencellu 70x90cm

  • Kód produktu: obliecky-tencell-70x90
  • Dostupnosť: 10-14 dní
  • 61,90€

  • Bez DPH: 51,58€

Dostupné možnosti

Prečo tencellové obliečky, keď je na trhu toľko mäkkého hodvábu? Tencell je vysoko odolný materiál, vďaka ktorému môžete prať obliečku na vysokých stupňoch bez toho, aby sa materiál znehodnotil. Spolu s kvalitným pevným zipsom Vám vydrží skutočne dlho. Časté pranie na vysokých teplotách nie je poznať ani po čase.


Na trhu sa dajú nájsť tencellové obliečky aj lacnejšie, avšak s nižších %tným podielom. ANINA obliečky sú zo 100% tencellu a preto sú také pevné a dokážu teda zvládať aj zvýšené hygienické nároky na pranie.
Hlavne počas liečby, kedy rôzne predpísané liečiva zašpinia vankúš už po 1 noci je výmena často nutná. Je treba prať na 60 stupňoch.


Tieto obliečky majú pevné zipsy, ktoré sú uspôsobené na časté pranie pri vysokých teplotách. Strih obliečky je prispôsobený tak, aby pevný zips nijako neobťažoval mechanicky ani esteticky.

Materiál:

  • Obliečka na vankúš z prírodného materiálu Tencell
    100% Tencell


Rozmer v ponuke:  60x40, 50x70, 70x90 alebo podľa Vášho želania


Farebné prevedenie:

  • Snehovo-biela
  • Púdrovo ružová
  • Vanilková


Prať na 60 stupňoch celzia
Po vyžehlení získate pôvodný rozmer a tvar
Každý kus je slovenská ručná práca

Tencell

100% Tencell je materiál, ktorý je jemnučký, priedušný, nekrčivý a je jednotkou v udržateľnej móde.  Tencell je 100% prírodného pôvodu. Je zároveň v prírode aj rozložiteľný.  Tencell je vyrobený z eucalyptového dreva, zo stromov pestovaných v trvalo obnovovaných priestoroch, ktoré rýchlo rastú a nie je treba ich zavlažovať, hnojiť ani ošetrovať proti škodcom.
Spracovanie tohto materiálu je v uzavretom obehu: chémia je zachycovaná a opäť využitá, neuniká a neznečisťuje životné prostredie. Spotreba vody pri výrobe tencelového vlákna je 10-20 násobne nižšia ako pri bavlne.
Veľmi zaujímavá je informácia ohľadom absorbcie vlhkosti. Pri porovnaní s bavlnou Tencell dvojnásobne absorbuje vlhkosť a uvoľňuje ju späť do atmosféry, čím výrazne posilňuje dýchaciu funkciu kože. Tencell je schopný odvádzať pot aj pri vlhkosti vzduchu 65%.
Celulózové vlákna Tencell sa vyrábajú pomocou nanotechnológie – ich nanofibrilárna štruktúra dáva oblečeniu predovšetkým jemnosť. Tieto vlákna sú hydrofilné a zaručujú ideálnu absorbciu potu a udržiavajú optimálnu mikroklímu pokožky. Preto je tento materiál ideálny pre kožu, pretože sa netvorí vlhký film, v ktorom by sa množili baktérie. Vďaka štruktúre vlákien má Tencell niekoľko výhod: vlákno je chladivé ako ľan, hrejivé ako vlna, jemný ako hodváb a pevný ako polyester.

Súvisiace produkty