10 % zľava po 1. nákupe a registrácii na všetky pleťové uteráčiky. Staňte sa členom vernostného klubu.

Dlhá košeľa zo 100% tencelu

  • Výrobcovia ANINA
  • Kód produktu: dlha-kosela-z-tencelu
  • Dostupnosť: 10-14 dní
  • 115,00€


Dostupné možnosti

Predstavujeme Vám mäkučké, jemné, pevné a zároveň trvalo-udržateľné oblečenie pre Vašu domácu pohodu.

Či si doprajete tencelový kúsok na domáce nosenie, alebo aj von - je na Vás. Kolekcia je navrhnutá tak, aby bola kombinovateľná a tvorila základ kapsulového šatníka.   Ručíme Vám však, že si ho nebudete chcieť vyzliecť. Stále sa  budete cítiť krásne žensky, mimoriadne príjemne a pohodlne. 

Košieľka z tencelu je navrhnutá v oversize strihu a šijeme ju v dvoch veľkostiach.  

Tencel ponúkame v snehovo-bielej, smotanovej, staroružovej farbe.

Z tohto materiálu tiež šijeme kraťase, dlhé nohavice, tielko, košeľu.


Veľkosti v ponuke:

XS/S

M/Lveľkosť XS/S  

veľkosť M/L

obvod hrudníka

84-94 cm

92-100 cm

obvod bokov

82-94 cm

94-102 cm


100% Tencel je materiál, ktorý je jemnučký, priedušný a je jednotkou v udržateľnej móde.  Tencell je 100% prírodného pôvodu.

Je zároveň v prírode aj rozložiteľný.  Vyrába sa  z eucalyptového dreva, zo stromov pestovaných v trvalo obnovovaných priestoroch, ktoré rýchlo rastú a nie je treba ich zavlažovať, hnojiť ani ošetrovať proti škodcom.


Spracovanie tohto materiálu je v uzavretom obehu: chémia je zachycovaná a opäť využitá, neuniká a neznečisťuje životné prostredie. Spotreba vody pri výrobe tencelového vlákna je 10-20 násobne nižšia ako pri bavlne.


Veľmi zaujímavá je informácia ohľadom absorbcie vlhkosti. Pri porovnaní s bavlnou Tencel dvojnásobne absorbuje vlhkosť a uvoľňuje ju späť do atmosféry, čím výrazne posilňuje dýchaciu funkciu kože. Tencel je schopný odvádzať pot aj pri vlhkosti vzduchu 65%.


Celulózové vlákna Tencel sa vyrábajú pomocou nanotechnológie – ich nanofibrilárna štruktúra dáva oblečeniu predovšetkým jemnosť. Tieto vlákna sú hydrofilné a zaručujú ideálnu absorbciu potu a udržiavajú optimálnu mikroklímu pokožky. Preto je tento materiál ideálny pre kožu, pretože sa netvorí vlhký film, v ktorom by sa množili baktérie. 


Vďaka štruktúre vlákien má Tencel niekoľko výhod:

  • vlákno je chladivé ako ľan
  • hrejivé ako vlna
  • jemný ako hodváb
  • pevný ako polyester


Súvisiace produkty